Достапни линкови

logo-print

Штефан Филе на Косово


Комесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе денеска и утре ќе престојува на Косово. Тој треба да присуствува на пуштањето во работа на новата зграда на Министерството за внатрешни работи на Косово, по што ќе разговара со прмиерот Хашим Тачи. Еврокомесарот Филе престојуваше на Косово и кон крајот на март.
XS
SM
MD
LG