Достапни линкови

logo-print

Фуере го повика Тачи да се врати во Собранието


Евроамбасадорот Ерван Фуере вчера во Тетово го повика лидерот на ДПА Мендух Тачи да ја врати партијата во собраниските клупи. Фуере и Тачи по средбата изјавија дека разговарале за актуелната состојба во Македонија.
Тачи рече дека враќањето во Парламентот е техничка работа. За да се случи тоа, како што рече, потребно е да се воспостави дијалог меѓу партиите од опозицијата и од власта.
XS
SM
MD
LG