Достапни линкови

logo-print

Нов обид за помирување на Блискиот Исток


Специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел вчера во Ерусалим разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху. Стејт департментот оцени дека разговорите биле „добри и продуктивни“. Порптаролот на Нетанјаху соопшти дека денеска ќе има уште една средба. Предвидено е Мичел да се сретне и со палестинскиот претседател Махмуд Абас.
Џорџ Мичел се враќа на Блискиот Исток во надеж дека може да се обнови мировниот процес.
XS
SM
MD
LG