Достапни линкови

logo-print

Построга контрола на патниците во САД


Американските власти од денеска поажурно ќе ја проверуваат листата на лица на кои им е забрането да патуваат со авион, откако на осомничениот терорист, кој се испрашува за поставувањето на автомобил бомба на Тајмс Сквер, му беше дозволено да се качи на авион кој се подготвувал да полета за Дубаи. Осомничениот Фаисал Шахсад бил запишан на листата на патници кои не смеат да користат авиопревоз. Американските власти ќе инсистираат авиокомпаниите поажурно да проверуваат дали нивните потенцијални патници се наоѓаат на оваа листа.
XS
SM
MD
LG