Достапни линкови

logo-print

Делегација на САД во посета на Македонија


Делегација на Министерството за одбрана на САД, предводена од заменик помошник на секретарот за одбрана за меѓународни безбедносни прашања, Џозеф МекМилан од денеска до 7 овој месец престојува во Република Македонија. Предвидено е делегацијата утре да се сретне со министерот за одбрана Зоран Коњановски. На средбата ќе присуствуваат и амбасадорот на САД во Република Македонија Филип Рикер македонскиот амбасадор во Америка Зоран Јолевски.
XS
SM
MD
LG