Достапни линкови

logo-print

Кинескиот претседател ќе разговара со севернокорејскиот лидер


Лидерот на Северна Кореа Кимк Јонг Втори денеска во Пекинг ќе разговара со кинескиот претседател Ху Џинтао, јавија новинските агенции. Севернокорејскиот лидер пристигна во Кина пред два дена. Јапонската новинска агенција „Киодо“ ја најави средбата на Јонг со Хуџинтао. За сега ниту кинеските ни севернокорејските власти немаат потврдено дека двајцата лидери ќе разговараат.
XS
SM
MD
LG