Достапни линкови

logo-print

Ким Џонг Ил ја продолжува посетата на Кина


Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ил ја продолжува посетата на Кина, иако за неа нема официјална потврда ниту од Пекинг, ниту од Пјонг Јанг. Според кинеските медиуми, за посетите на северно-корејскиот лидер во странство се јавува дури откако тој ќе се врати во земјата, а така беше и кога Ким Џонг Ил ја посети Кина пред 4 години.
XS
SM
MD
LG