Достапни линкови

logo-print

Германскиот парламент расправа за помошта за Грција


Германскиот парламент ја започна расправата за учеството на Германија во пакетот помош за спас на Грција од банкрот. Канцеларката Ангела Меркел ја бранеше одлуката за обезбедување над 22 милијарди евра од германските даночни обврзници, како дел од помошта за Грција. Гласањето во германскиот парламент се очекува во петок.
XS
SM
MD
LG