Достапни линкови

logo-print

Последен ден од предизборната кампања во Британија


Лидерите на политичките партии во Велика Британија денеска ќе ги упатат последните пораки до гласачите пред утрешните парламентарни избори. Според најновите истражувања на јавното мислење, во мало водство се опозиционите конзервативци пред владејачките лабуристи и либерал демократите. Премиерот Гордон Браун најави дека целосно ќе ја превземе одговорноста доколку Лабуристичката Партија не победи на изборите.
XS
SM
MD
LG