Достапни линкови

logo-print

Адмирал Фицџералд во посета на КФОР


Командантот на Здружените сили на НАТО во Неапол адмирал Марк Фицџералд денеска ќе го посети главниот штаб на КФОР на Косово, каде што ќе разговара со командантот на мисијата генерал Маркус Бентлер. Станува збор за редовна посета на Фицџералд, кој како командант на Сојузничките сили во Неапол има оперативна надлежност над мисиите на Алијансата на Балканот, во Ирак и во регионот на Медитеранот.
XS
SM
MD
LG