Достапни линкови

logo-print

Белорусија нема да го екстрадира Бакиев


Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека нема да го предаде соборениот претседател на Киргистан Курманбек Бакиев, за да се соочи со обвиненијата во неговата земја. Лукашенко истакна дека барањето за екстрадиција на Бакиев, кој пребегна во Белорусија, е безнадежно и понижувачко за привремените власти во Бишкек.
XS
SM
MD
LG