Достапни линкови

logo-print

Почнаа штрајковите во Грција


Вработените во грчкиот јавен сектор денеска почнаа дводневен штрајк во знак на незадоволство од владините рестрикции на трошењето, кои се предлагаат со цел земјата да добие европска помош за спас од задолженоста. Штрајкот на државните службеници се организира пред најавениот генерален штрајк закажан за утре. Инаку, грчката влада очекува дека предложените рестрикции на трошењето на парите од државната каса ќе поминат на собрание во текот на неделава.
XS
SM
MD
LG