Достапни линкови

logo-print

Напредок во истрагата за бомбата на Тајмс Сквер


Има значаен напредок во истрагата за поставениот автомобил бомба во Тајмс Сквер во центарот на Њујорк, изјави денеска американскиот правобранител Ерик Холдер, кој додаде дека властите имале „добри информации“ за случајот. Претходно њујоршката полиција соопшти дека трагапо 40 годишен маж кој бил фатен на безбедносна камера. Автомобилот бомба беше пронајден во саботата вечер. Од возилото излегувало чад, но експлозивите не детонирале.
XS
SM
MD
LG