Достапни линкови

logo-print

Се трага по осомничен за автомобилот бомба во Њујорк


Њујоршката полиција трага по еден осомничен за инволвираност во поставувањето на автомобилот бомба на Тајмс Сквер, најпрометниот дел во центарот на градот. Полицискиот комесар Рејмонд Кели изјави дека полицијата трага по „маж во четириесетите години од животот“ кој бил фатен на камера во саботата вечер. Кели дополни дека за сега нема докази за инволвираност на пакистанските талибанци во поставувањето на експлозивите. Автомобилот бомба беше пронајден во саботата вечер. Од возилото излегувало чад, но експлозивите не детонирале.
XS
SM
MD
LG