Достапни линкови

logo-print

Почна пребројувањето на гласовите во Багдад


Во Багдад почна пребројувањето на околу 2 ипол милиони гласови од последните парламентарни избори што во Ирак беа одржани на 7 март. Пребројувањето го побара премиерот Нури Ал Малики кој обвини имало повеќе направилности. Резултатите покажале дека победила партијата на поранешниот премиер Ијад Алави. Рачното пребројување би требало да трае неколку недели.
XS
SM
MD
LG