Достапни линкови

logo-print

Обама отпатува во посета на Мексиканскиот залив


Американскиот претседател Барак Обама денеска отпатува во посета на Мексиканскиот Залив каде поради експлозија на платформа во сопственост на „Бритиш Петролеум“ водите се загадени со нафта. Претходно, Крајбрежната стража на САД испрати предупредување дека нафтата која истече од платформата во заливот може да се прошири од крајбрежјето на Луизиана кон бреговите на Мисисипи, Алабама и Флорида.
XS
SM
MD
LG