Достапни линкови

logo-print

Неколкумина повредени во првомајските протести


Неколкумина се повредени во Германија вчеравечер по првомајските протести. Еден полицаец бил тешко повреден во Берлин а неколкумина полицајци и демонстранти биле повредени во Хамбург. Првомајски протести се одржаа и во Соединетите американски држави. Американците го изразуваа незадоволството од новиот закон за имиграци на сојузната држава Аризона, согласно кој полицијата има право да легитимира лица кои изгелдаат сомнително. Десетици илјади луѓе учествуваа на првомајски протести во Русија, Турција и Франција.
XS
SM
MD
LG