Достапни линкови

logo-print

Додик бара Хрватска да ги отвори архивите


Премиерот на Република Српска Милорад Додик испрати апел до хрватските власти да ги отворат архивите и да овозможат ексхумација на телата на загинатите срби во Хрватска. Тоа би бил најдобар доказ дека Хрватска, како демократска земја која сака да стане членка на Европската унија, има воља да покаже сосема друго лице, изјави Додик. Тој дополни дека Српска и понатаму ќе им дава подршка на бегалците од Хрватска.
XS
SM
MD
LG