Достапни линкови

logo-print

Обама во посета на Мексиканскиот Залив


Американскиот претседател Барак Обама во следниве 48 часа ќе го посети Мексиканскиот залив каде повеќе од 5,000 буриња со нафта се излеваат во водата, по експлозија на нафтена платформа. Нафтата ги загадува водите на бреговите крај соединетите држави Мисисипи, Флорида и Алабама. Извори од Белата куќа ја потврдуваат посетата, додавајки дека моментално не се знае точно каде ќе отпатува претседателот. За сега не се познати причините за експлозијата на платформата.
XS
SM
MD
LG