Достапни линкови

logo-print

Можни терористички напади во Њу Делхи


Американската амбасада во Индија издаде предупредување дека терористи планираат напади во Њу Делхи и ги советува своите граѓани да бидат внимателни. На веб страницата на амбасадата, на туристите им се препорачува да ги избегнуваат местата кои се најпосетувани од странци од Западот.


XS
SM
MD
LG