Достапни линкови

logo-print

Продолжува посетата на Баросо на Кина


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо престојува во посета на Кина на чело на делегацијата на ЕУ. Баросо ќе присуствува на отворањето на Центарот за енергија Европа – Кина, а вечерта во Шангај на отворање на светската изложба Експо 2010 на која ќе присуствуваат многу светски официјални претставници.
XS
SM
MD
LG