Достапни линкови

logo-print

Расмусен во посета на Хрватска


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска ќе допатува во Загреб. Расмусен во рамките на посетата ќе се сретне со претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ, премиерката Јадранка Косор и со министерот за одбрана Бранко Вукелиќ.
XS
SM
MD
LG