Достапни линкови

logo-print

За две недели ќе се пребројат гласовите од Багдад


За пребројување на сите гласови од Багдад ќе бидат потребни две до три недели, соопшти денеска ирачката Државна изборна комисија. Пребројувањето ќе почне во понеделник, изјавил првиот човек на комисијата Хамдиа ал – Хусаини. Пребројувањето го побара ирачкиот премиер Нури ал – Малики, кој тврди дека на изборите на седми март имало неправилности.
XS
SM
MD
LG