Достапни линкови

logo-print

Вечерва последна ТВ дебата пред изборите во Британија


Тројцата кандидати на трите најголеми политички партии во Британија вечерва ќе се соочат на последна ТВ дебата пред изборите закажани на шести мај. Премиерот Гордон Браун, лидерот на Конзервативната партија Дејвид Камерон и Ник Клег од Либерално демократите ќе дискутираат за економијата во Обединетото кралство, што беше и главно прашање за време на предизборните кампањи. Вечерашната дебата следи по острите критики за однесувањето на Браун, кој за повозрасна госпоѓа рече дека е „забегана“.
XS
SM
MD
LG