Достапни линкови

logo-print

Истрага за нередите во украинскиот парламент


Во Украина е покрената истрага за нередите во Парламентот при гласањето во врска со руската поморска база. Киевскиот обвинител отворил кривична истрага за, како што се вели, хулиганизмот на некои пратеници.
XS
SM
MD
LG