Достапни линкови

logo-print

Молотов коктел врз грчката амбасада во Прага


Врз амбасадата на Грција во Прага ноќеска бил фрлен молотов коктел, но никој не бил повреден. Предизвикан бил пожар од кој бил оштетен влезот во објектот. Полицијата засега нема сознанија кој го предизвикал пожарот и кои биле мотивите.
XS
SM
MD
LG