Достапни линкови

logo-print

Пакистан ги прегрупирал силите за да се справи со талибанците


Пакистан повлекол околу 100 илјади војници од границата со Индија кои се распоредени на границата со Авганистан за справување со талибанците во тој регион. Според Пентагон, офанзивата во тој дел на Пакистан резултирала со намалување на бунтовничките активности во источен Авганистан.
XS
SM
MD
LG