Достапни линкови

logo-print

Само една четвртина од авганистанците го подржуваат Карзаи


Според извештајот на Пентагон, доставен до американскиот Конгрес, само една четвртина од авганистанците во клучните области го подржуваат претседателот Хамид Карзаи. Пентагон исто така изразува сомневање во вистинската политичка волја во Авганистан за справување со корупцијата.
XS
SM
MD
LG