Достапни линкови

logo-print

Ахмадинеџад бара виза за САД


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад поднесе барање за влезна виза во САД, каде треба идната недела да учествува на продолжението на конференцијата, посветена на ширењето на нуклеарно оружје, објави денеска амбасадорката на САД во ОН, Сузан Рајс.
Портпаролот на Стејт департмент, Филип Кроули, изјавил дека ако Ахмадинеџад сака да присуствува на настанот , тие нема да го спречат.
XS
SM
MD
LG