Достапни линкови

logo-print

Саркози во посета на Кина


Францускиот претседател Никола Саркози денеска ќе отпатува во тридневна посета на Кина, каде што ќе има средби со највисоките официјални претставници на оваа земја. Една од темите на разговорите ќе биде и барањето на западните земји, меѓу кои и на Франција, за воведување нови санкции против Иран, поради неговата спорна нуклоеарна програма.
XS
SM
MD
LG