Достапни линкови

logo-print

Медведев во Данска


Рускиот претседател Дмитри Медведев од синоќа престојува во дводневна официјална посета на Данска, прва на ова ниво по 46 години. На аеродоромот во Копенхаген тој беше пречекан од данската кралица Маргарита Втора, а за денеска е предвидена средба со премиерот Ларс Расмусен, како и неколку состаноци меѓу министри и бизнисмени од двете земји.
XS
SM
MD
LG