Достапни линкови

logo-print

Иранската опозиција повикува на протести


Двајца лидери на иранската опозиција испратија апел до народот повторно да излезат на протести на 12 јуни годинава, кога се одбележува една година од вториот претседатедателски мандат на Махмуд Ахмадинејџад. Повикот го испратиле опизициските лидери Мирхусеин Мусави и Мехди Каруби, пишува на интернет страниците на иранската опозиција. Опозиционерите и понатаму одбиваат да ја прифатат ланската изборна победа на претседателот Ахмадинејџад.
XS
SM
MD
LG