Достапни линкови

logo-print

Пентагон да гo истражи убивањето новинари во Ирак


Комитетот за заштита на новинарите побара од Пентагон да ја истражи смртта на новинарите во Ирак кои биле во рацете на американските сили. Во писмото до секретарот за одбрана Роберт Гејтс се прецизира дека досега 16 новинари и тројца нивни помошници биле убиени од американските војници во Ирак.
XS
SM
MD
LG