Достапни линкови

logo-print

Нови американски програми за размена со мулиманите


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека новите програми за размена со муслиманските земји ќе овозможат бизнисмени од таму почесто да доаѓаат во Соединетите држави. Тоа особено ќе важи во размената на знаења во сферата на високата технологија.
Обама оцени дека на таков начин ќе се подобрат односите меѓу Соединетите држави и муслиманскиот свет.
XS
SM
MD
LG