Достапни линкови

logo-print

Седуммина осудени на доживотен затвор во Турција


Седуммина мажи денеска добија доживотни затворски казни поради учеството во ланските „убиства на честа“, масакр кој се случи на 20 километри од градот Мардин во југот на Турција. Седуммината се обвинети за стрелање на 44 селани. Мотив за масовното убиство биле заострени односи меѓу две семејства.
XS
SM
MD
LG