Достапни линкови

logo-print

Самит на верски лидери во БакуВо Азербејџанскиот главен град Баку се одржува самит на кој учествуваат околу 150 верски лидери од повеќе земји во светот. За прв пат во Азербејџан ќе допатува и ерменски верски лидер.
XS
SM
MD
LG