Достапни линкови

logo-print

Путин во посета на Италија


Рускиот премиер Владимир Путин доцна синоќа пристигна во Милано, каде што се сретна со неговиот италијански колега Силвио Берлускони. Официјалните разговори се најавени за денеска. Двајцата лидери ќе разговараат за нуклеарната енергија и за зголемување на соработката меѓу двете земји.
Во Италија, Путин доаѓа по дводневната посета на Австрија, а треба да си замине доцна вечерва.
XS
SM
MD
LG