Достапни линкови

logo-print

Пет ракети лансирани во Персискиот залив


Иранската револуционерна гарда денеска тестираше пет ракети во рамките на воената вежба во персискиот залив. Новинската агенција „Фарс“ јави дека подводните и воздушните ракети биле насочени кон една мета. Воената вежба на гардата се случува во тензични услови, кога западните земји дискутираат за можни нови санкции против исламската република поради нуклеарната програма на официјален Техеран.
XS
SM
MD
LG