Достапни линкови

logo-print

Потврдена смртта на двајца врховни команданти на Ал Каеда


Терористичката Ал-Каеда во Ирак потврди дека биле убиени двајца врховни команданти на терористичката келија. Абу Омар ал Багдади и Абу Ајуб ал Масри, кои имаа директни врски со осама Бин Ладен, биле убиени на осумнаесетти овој месец. Со тоа беше отстранета голема закана за ирачката нација, рече премиерот на Ирак Нури ал Малики.
XS
SM
MD
LG