Достапни линкови

logo-print

Убиство во Чаир


Непознат сторител го застрелал 45 годишниот Рамдан Рамадани во пицерија во скопската населба Чаир денеска. Полицијата трага по убиецот кој испукал цел шаржер од автоматска пушка и избегал. Според изјави на очевидци, пред убиството немало расправија. Според се уште неофицијални информации, се верува дека Рамадани, вработен во „ЕВН Македонија“, бил застрелан поради тоа што на убиецот му ја исклучил струјата поради неплатени долгови.
XS
SM
MD
LG