Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во посета на Зоолошка градина


Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски придружуван од градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски денеска ќе ја посети Зоолошката градина во Скопје.
Во Зоолошката градина се реконструираат постоечките и се градат нови живеалишта, а од скоро таа има и шест новородени жители - две лами, две берберски кози, едно пони и еден белоглав орел.
XS
SM
MD
LG