Достапни линкови

logo-print

Напад врз затворско возило во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека во самоубиствен бомбашки напад врз затворско возило во долината Сват се ранети 10 полицајци. Во возилото во моментот на нападот немало ниту еден затвореник.
XS
SM
MD
LG