Достапни линкови

logo-print

Бакиев нема намера да се враќа во Киргистан како претседател


Соборениот претседател на Киргисан, Курманбек Бакиев изјави дека нема намера да се враќа како претседател, но додаде дека не ја признава неговата смена. Бакиев одржа прес конференција во Минск, Белорусија, каде што се наоѓа во егзил.
XS
SM
MD
LG