Достапни линкови

logo-print

БиХ повикана да пристапи кон Акциониот план за членство во НАТО


Министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО синоќа во Талин се согласија да ја повикаат Босна и Херцеговина да пристапи кон Акциониот план за членство. Како услов се поставува оваа земја да го заврши пописот на целокупната воена опрема на својата територија, изјави портпаролот на НАТО Џејмс Апатурај. Акциониот план за членство има цел да го забрза напредокот на земјата- кандидат за членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG