Достапни линкови

logo-print

Денеска целосно нормализирање на авио сообраќајот во Европа


Денеска во цела Европа се очекува нормализирање на воздушниот сообраќај. Авионите беа приземјени поради вулканскиот облак од пепел од Исланд. Меѓународната транспортна асоцијација предивидува дека загубите во авио сообраќајот ке изнесуваат најмалку 1,7 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG