Достапни линкови

logo-print

Одложен традиционалниот мировен собир во Авганистан


Авганистанската влада денеска соопшти дека за две до три недели се одложува традиционалниот настан „мировен собир на племенските лидери“. Официјалната причина за одлагањето на собирот на локалните лидери е официјалната посета на претседателот Хамид Карзаи на Вашингтон, закажана од 10 до 13 мај. На овој традиционален настан би требало да присуствуваат илјадници учесници.
XS
SM
MD
LG