Достапни линкови

logo-print

Продолжен престојот на руската флота во Црното море


Рускиот претседател Димитриј Медведев изјави денеска дека Киев и Москва се согласиле за продолжување на престојот на руската флота во Црното море, на територијата на Украина до 2017 година. Медведев денеска се сретна со украинскиот претседател Виктор Јанукович со кого, меѓу другото, требаше да разговараат за намалување на извозната цена на рускиот гас.
XS
SM
MD
LG