Достапни линкови

logo-print

Двајца повредени во две експлозии во Дагестан


Две лица биле посериозно повредени во две експлозии во руската севернокавкаска република Дагестан. Експлозиите се случиле синоќа во центарот на главниот град, Махачкала. Според извештаите во медиумите, жртвите биле роднини на руски офицер во службата за безбедност кој бил убиен во 2004 година.
XS
SM
MD
LG