Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во Ирак


Двајца загинале во експлозија на такси возило во западниот дел на Иран, јавија локалните медиуми. Новинска агенција „Фарс“ дополнително соопшти дека две лица се повредени во експлозијата во градот Илам. За сега нема дополнителни информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG