Достапни линкови

logo-print

Нов облак од пепел од Исланд се движи кон Европа


Нов облак од пепел од вулканот на Исланд се движи кон Велика Британија. Сепак се очекува денеска да бидат отворени дел од аеродромите во Шкотска, Велс и Англија, но аеродромите во Лондон остануваат затворени. Во другите делови на Европа се очекува обновување на повеќе летови, но сеуште не е на повидок целосно нормализирање на воздушниот сообраќај.
XS
SM
MD
LG